Kalendář akcí

datum program
12. 3. 2018 Sahadža jóga pro začátečníky i pokročilé
20. 3. 2018 Muzikorelaxace s Honzou Lackovičem
22. 3. 2018 Rodinné konstelace (s Janou Jiříčkovou)
24. - 25. 3. 2018 Nová škola astropsychologie III (dračí uzly - životní úkol - partnerské vztahy)
29. 3. 2018 Pohodová jóga a mudry (nejen) pro seniory s Jiřím Havlem
3. - 6. 4. 2018 Individuální kraniosakrální terapie s Mgr. Renatou Jurovou (po předchozím objednání)
7. 4. 2018 Barvy - vůně - tanec (cesta k sobě s Petrou Zemanovou)
21. 4. 2018 Mentalhealing a psychometrie
22. 4. 2018 Léčení rodových energií a vnitřního dítěte
2. - 4. 5. 2018 Individuální kraniosakrální terapie s Mgr. Renatou Jurovou (po předchozím objednání)
25. 5. 2018 Psychologie barev s barevnými testy
8. 6. 2018 Automatická kresba - rychlá diagnostika těla i duše
9. - 10. 6. 2018 Astropsychologie a solární/lunární horoskop
22. 6. 2018 Léčení vnitřních démonů a cesta posvátného buvola (buddhistická cvičení pro vnitřní klid)
8. - 9. 9. 2018 Štěstí a pravá životní cesta v horoskopu (víkendový seminář pro mírně pokročilé)

Sahadža jóga pro začátečníky i pokročilé

12. 3. 2018

PŘIJĎTE POZNAT ENERGETICKÝ SYSTÉM, KTERÝ JE V KAŽDÉM Z NÁS A NAUČTE SE S NÍM PRACOVAT. PŘIJĎTE NA WELLNESS VAŠÍ DUŠE I TĚLA. ZKUSTE MEDITACI I JEDNODUCHÁ JÓGOVÁ CVIČENÍ. VHODNÉ PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE!

Muzikorelaxace s Honzou Lackovičem

20. 3. 2018

Přijďte si odpočinout, relaxovat a načerpat novou energii za zvuku šamanského bubnu, indického harmonia a dalších orientálních hudebních nástrojů v doprovodu alikvotního zpěvu a s využitím looperu. Na úvod se tentokrát přeneseme k indiánskému ohni…

Rodinné konstelace (s Janou Jiříčkovou)

22. 3. 2018

Srdečně zveme na rodinné konstelace. Při účasti si můžete svoji konstelaci nechat "postavit" nebo vstupovat do tzv. rolí anebo se přijít prostě jen podívat. Takže pokud dozrál čas a vy se máte chuť podívat na nějaké věci či události ve svém životě jinak – dejte vědět ☺ . Zveme také vás, kteří si vlastní konstelaci teď stavět nechcete. Jak se opakovaně přesvědčujeme z ohlasů účastníků konstelací – jejich přítomnost jako pozorovatelů nebo zástupců v rolích členů rodinných nebo pracovních systémů přináší silný prožitek vedoucí k užitečným změnám v jejich životě. Pokud s konstelacemi zkušenost ještě nemáte – buďte v klidu, nemusíte předem nic umět, vše se dozvíte na místě. Prosím, přijďte o chvilku dříve kvůli vyladění se ve skupině.

Nová škola astropsychologie III (dračí uzly - životní úkol - partnerské vztahy)

24. - 25. 3. 2018

Astrologie je několik tisíc let stará věda o tom, jak postavení jednotlivých hvězd na nebeské klenbě ovlivňuje náš osud, naše vlastnosti a celý náš život na Zemi. Byla a je to věda velmi vážená a uznávaná ve všech světových kulturách, nejen v těch východních. Např. v Indii a Tibetu má astrologie svoji zvláštní pozici v tom, že je považována za jednu ze základních znalostí, ve kterých jsou v klášterech vzděláváni buddhističtí a hinduističtí mniši. Ale také v křesťanském prostředí měla astrologie vždy své místo: Žádný významný státník či vládce se neodvážil začít nějakou činnost, postavit významnou stavbu anebo uzavřít sňatek bez příznivého „naklonění“ hvězd. V dnešní době jsou pak tisíce let staré vědomosti astrologie propojovány s moderní psychologií. V horoskopu je obsažena celá naše minulost, budoucnost i řetězec generací, jehož jsme my jedním z článků. Je zde zobrazen úkol pro tento život, který jsme si zvolili před svým narozením, a také to, s jakými těžkostmi se budeme muset na své cestě potýkat, abychom svůj úkol splnili co nejlépe.

Pohodová jóga a mudry (nejen) pro seniory s Jiřím Havlem

29. 3. 2018

Srdečně zveme na podvečerní pohodovou jógu s Jiřím Havlem, který učí jógu více než 20 let. Cvičit budeme v krásné podkrovní místnosti (centrum ARche), přijďte prosím v pohodlném oblečení. Jednotlivé cviky a mudry, které se zde naučíte, pak můžete praktikovat v pohodlí vašeho domova. Příspěvek je 100,- Kč. Bližší informace na tel. 739 379 528 (J. Havel)

Individuální kraniosakrální terapie s Mgr. Renatou Jurovou (po předchozím objednání)

3. - 6. 4. 2018

Kraniosakrální terapie( cranio=lebka a sacrum= křížová kost, CST) je jemným a zároveň velmi účinným nástrojem k odstraňování lidské bolesti a trápení. Je to výprava do podstaty uzdravování, která nás může dovést až k těm nejhlubším kořenům našeho bytí. CST se orientuje na centrální nervovou soustavu (CNS). Terapeut ošetřuje rukama, skrze ruce vyšetřuje a snaží se najít příčinu problému. Nápravu provede tělo pacienta samo, ne terapeut, ten komunikuje svýma rukama se samoléčivými systémy klienta. Oblast použití CST je velmi široká, vztahuje se na všechno, co vychází z CNS. Je vhodná při psychickém a fyzickém napětí, stresu, poruchách koncentrace, bolestech zad, hlavy, krku, při potížích se sluchem a zrakem, nespavosti, traumatech po nehodách, chronické únavě, zánětech, menstruačních problémech, při autismu, dyslexii a pomáhá při problémech s otěhotněním.

Barvy - vůně - tanec (cesta k sobě s Petrou Zemanovou)

7. 4. 2018

Srdečně zveme na krásný celodenní seminář pro ženy s Petrou Zemanovou, aromaterapeutkou a vílou ve městě, která se již léta zabývá nejen přírodními léčivými prostředky, aromaterapií, ale také tancem, intuitivní kresbou a vůněmi!

Mentalhealing a psychometrie

21. 4. 2018

Mentalhealing a psychometrie rozvoj intuice, porozumění vlastní duši, komunikace s Vyšším Já, léčení našeho vnitřního dítěte a nejhlubších emocí, základy psychosomatiky 21. dubna 2018 od 10 – 18 hodin Arche centrum (Ke Skalce 37, podkroví – 2.patro) Mentální léčení (mentalhealing) je velmi jemnou, krásnou a přitom hlubokou metodou, jak navázat kontakt s naším podvědomím a pochopit to, co způsobuje naše životní problémy a nemoci. Přijetím se zároveň otevírá brána k uvědomění si příčiny našich problémů, jež nás může dovést i do našeho dětství či do minulých životů. Tímto se mentální léčení stává obdobou regrese, co se týče síly účinku. K tomu, abyste mohli provádět mentalhealing, nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti ani pomůcky, stačí Vám přijetí přítomného okamžiku a odvaha ponořit se do vlastního nitra. Pomocí účinného postupu se tuto metodu naučíte používat jak u sebe, tak u svých bližních, porozumíte energiím, které ovládají Váš život, naučíte se žít v souladu se svou duší i celým Vesmírem a naslouchat svému Vyššímu Já. Práce s vnitřním dítětem je velice jemnou a citlivou cestou do vlastního nitra, kam se obvykle nedíváme, jelikož je to buď příliš bolavé anebo nepříjemné. Často tak popíráme sami sebe a máme sklony jednat podle zažitých vzorců chování, které do nás vložila společnost včetně naší rodiny. Tím, že dlouhá léta popíráme své skutečné sklony, své touhy a sami sebe, bývá obtížné, znovu najít cestu ke své autenticitě. Uvědomit si, kdo skutečně jsme a co je načase odložit. Žijeme v neustálém teď, v přítomnosti, kterou můžeme změnit svým rozhodnutím a tím, že opustíme minulost. Vydejme se spolu na dobrodružství, které bude chtít zpočátku notnou dávku odvahu, protože si budeme muset nejprve přiznat skutečné pohnutky našeho chování (včetně starých bolestí, strachů a potlačených radostí). Seminář je praktický a budete pracovat i ve dvojicích či skupinkách. Přineste si prosím psací potřeby a blok. Nic dalšího nebudete potřebovat. Pracovat budete mentálně a používat jen svoji duši  Lektor: Mgr. Lucie Ioannah Poláková, psychoterapeutka a arteterapeutka Cena: 1000,- Kč (v ceně je káva a čaj zdarma). Oběd je nutno si přinést (bude půlhodinová pauza přes poledne). Přihlášky na tel: 776 791 938 nebo email: info@arche-centrum.cz

Léčení rodových energií a vnitřního dítěte

22. 4. 2018

Práce s vnitřním dítětem je velice jemnou a citlivou cestou do vlastního nitra, kam se obvykle nedíváme, jelikož je to buď příliš bolavé anebo nepříjemné. Často tak popíráme sami sebe a máme sklony jednat podle zažitých vzorců chování, které do nás vložila společnost včetně naší rodiny. Tím, že dlouhá léta popíráme své skutečné sklony, své touhy a sami sebe, bývá obtížné, znovu najít cestu ke své autenticitě. Uvědomit si, kdo skutečně jsme a co je načase odložit. Žijeme v neustálém teď, v přítomnosti, kterou můžeme změnit svým rozhodnutím a tím, že opustíme minulost. Vydejme se spolu na dobrodružství, které bude chtít zpočátku notnou dávku odvahu, protože si budeme muset nejprve přiznat skutečné pohnutky našeho chování (včetně starých bolestí, strachů a potlačených radostí).

Individuální kraniosakrální terapie s Mgr. Renatou Jurovou (po předchozím objednání)

2. - 4. 5. 2018

Kraniosakrální terapie( cranio=lebka a sacrum= křížová kost, CST) je jemným a zároveň velmi účinným nástrojem k odstraňování lidské bolesti a trápení. Je to výprava do podstaty uzdravování, která nás může dovést až k těm nejhlubším kořenům našeho bytí. CST se orientuje na centrální nervovou soustavu (CNS). Terapeut ošetřuje rukama, skrze ruce vyšetřuje a snaží se najít příčinu problému. Nápravu provede tělo pacienta samo, ne terapeut, ten komunikuje svýma rukama se samoléčivými systémy klienta. Oblast použití CST je velmi široká, vztahuje se na všechno, co vychází z CNS. Je vhodná při psychickém a fyzickém napětí, stresu, poruchách koncentrace, bolestech zad, hlavy, krku, při potížích se sluchem a zrakem, nespavosti, traumatech po nehodách, chronické únavě, zánětech, menstruačních problémech, při autismu, dyslexii a pomáhá při problémech s otěhotněním.

Psychologie barev s barevnými testy

25. 5. 2018

Barvy jsou síly, které na nás vždy a všude silně působí, a tak mohou silně ovlivňovat naše myšlení a cítění. Na semináři se dozvíte, jak mnoho nás barvy v našem světě i v naší psychice ovlivňují, a to nejen v našem prožívání, chování a jednání, ale např. i na našem oblečení, v našem bezprostředním okolí či v našem duchovním i fyzickém těle. Seznámíte se s tím, jak my můžeme ovlivňovat pomocí barev svět kolem nás, budeme se potýkat s významy jednotlivých barev, seznámíte se zdravotní diagnostikou těla a duše pomocí podvědomé řeči barev. Vyzkoušíte si také test temperamentu za pomoci čtyř barev podle M. Lüschera.

Automatická kresba - rychlá diagnostika těla i duše

8. 6. 2018

Automatická neboli intuitivní kresba je krásnou a zároveň přirozenou metodou, jak velmi rychle a přitom jednoduše nechat projevit své nitro, své prožívání i to, čím vaše duše překypuje, co touží projevit, event. čeho se potřebuje zbavit. Tato metoda, zvaná též psychografie, je velmi stará a slouží jako diagnostická pomůcka mnohým arteterapeutům, léčitelům, psychologům, ale i lidem, kteří se touží během chvilky rozhodnout mezi dvěma možnostmi, a mají u sebe jen kousek papíru, tužku a odhodlání naslouchat potřebám své duše. Automatická kresba probíhá v alfa-vědomí, což je stav duše, kdy je váš mozek "vypnutý", čili nepotřebujete ho. Je to zároveň přirozený stav mysli, který vaše mysl potřebuje k tomu, aby si odpočinula a načerpala nových sil. Děje se tak přitom několikrát denně, aniž byste si toho všimli. Metoda je naprosto bezpečná a přirozená, už proto, že probíhá pouze formou komunikace s pastelkami a papírem... Pokud má totiž vaše duše prostor k tomu, aby se vyjádřila, vždycky tak udělá, a výtvarná činnost je nejpřirozenější.

Astropsychologie a solární/lunární horoskop

9. - 10. 6. 2018

Srdečně zveme na volné pokračování kurzu pro začátečníky a mírně pokročilé zaměřené na prohloubení dosavadních znalostí. Během víkendu se zaměříme na prognózy do budoucna, solární a lunární horoskop, také progrese/sekundární direkce. Vzhledem k omezenému místu je nutné se přihlásit! Platba na místě.

Léčení vnitřních démonů a cesta posvátného buvola (buddhistická cvičení pro vnitřní klid)

22. 6. 2018

Po celou dobu budete jen sami se sebou a se svou duší. Naskytne se vám prostor pro pochopení a zpracování rušivých emocí, myšlenek i bolavých vzpomínek, abychom je nakonec nechali rozpustit v oceánu Bytí. V přítomnosti není minulost ani budoucnost, je jen věčné Teď, ve kterém se vše odehrává a zároveň vrací do Zdroje. Myšlenky utichají s tím, jak dokážeme ovládnout náš dech a zpomalit životní tempo. Veškerý duchovní život je o tom, že dovolíme Životu samému, aby nás vedl a my se stali tichým pozorovatelem všeho, co nám život přináší. Některé události, které si naše mysl sama v minulosti vytvořila, tvoří naši současnou karmu a jen těžko ji dokážeme změnit a být tak sami sebou. Tím, že přijmeme svá minulá rozhodnutí, svůj neklid, emoce i stres, ztrácí svůj emoční náboj a my se vracíme do svého středu. Během večera se naučíme některá jednoduchá energetická a duchovní cvičení, pomocí kterých dokážete vždy vrátit svou pozornost ke svému Zdroji, ať se zabýváte jakoukoli činností. Budeme pracovat s našimi „démony“ podle tibetského způsobu, vzpomeneme starý zen-buddhistický text Cesta posvátného buvola reflektující jednotlivá stádia duchovní cesty, ukážeme si, jak používat vnitřní Světlo k léčení a především vždy budeme naši pozornost obracet do našeho duchovního srdce, v němž jsme spojeni s Božstvím. Tady je střed naší bytosti a naše podstata. Seminář bude probíhat také na koberci a na polštářcích, proto si prosím přineste pohodlné oblečení.

Štěstí a pravá životní cesta v horoskopu (víkendový seminář pro mírně pokročilé)

8. - 9. 9. 2018

Astrologie je několik tisíc let stará věda o tom, jak postavení jednotlivých hvězd na nebeské klenbě ovlivňuje náš osud, naše vlastnosti a celý náš život na Zemi. Byla a je to věda velmi vážená a uznávaná ve všech světových kulturách, nejen v těch východních. Např. v Indii a Tibetu má astrologie svoji zvláštní pozici v tom, že je považována za jednu ze základních znalostí, ve kterých jsou v klášterech vzděláváni buddhističtí a hinduističtí mniši. Ale také v křesťanském prostředí měla astrologie vždy své místo: Žádný významný státník či vládce se neodvážil začít nějakou činnost, postavit významnou stavbu anebo uzavřít sňatek bez příznivého „naklonění“ hvězd. V dnešní době jsou pak tisíce let staré vědomosti astrologie propojovány s moderní psychoterapií. V horoskopu je obsažena celá naše minulost, budoucnost i řetězec generací, jehož jsme my jedním z článků. Je zde zobrazen úkol pro tento život, který jsme si zvolili před svým narozením, a také to, s jakými těžkostmi se budeme muset na své cestě potýkat, abychom svůj úkol splnili co nejlépe.
návrat na úvodní stránku